Agritechnica 2019: Steyr

Steyr na veletrhu Agritechnica 2019

odeslat přátelům
autor: Jiří Vomela
publikováno: 23.11.2019

Články o výstavcích na veletrhu Agritechnica se už pomalu blíží ke konci. Dnes se podíváme na novinky předvedené značkou Steyr.

Steyr Konzept

Steyr dostal za úkol ukázat, jak by mohl vypadat případný traktor budoucnosti. Jeden z nejzajímavějších vystavených produktů na Agritechnice 2019 byl Steyr Konzept. Využívá naftový hybridní pohon od sesterské společnosti FPT. Výkon motoru se může vyšplhat až na 335 koní.

Selin Tur, ředitel společnosti, zdůrazňuje, že čtyřválcový motor poháněný naftou by mohl být vyměněn za motor poháněný alternativním zdrojem energie. Dodává, že nezávislý pohon kol několikanásobně zvyšuje trakci, a také, po vzoru Formule, dokáže například při cestování z kopce obnovit energii. Tato energie se uchovává v baterii pod kabinou. Baterie se samozřejmě dá také nabíjet.

Vývodový hřídel a hydraulika mohou být poháněny elektronicky. Je zde také 700V a 48V připojení pro elektricky poháněné příslušenství. Snížením polohy motoru se zlepšilo ovládání traktoru. Traktor pracuje ve spolupráci s robotem, aby získal reálná data o kondici půdy a plodin.

Nejenom že se dveře traktoru otevírají elektronicky, ale schůdky se vyklopí ven a sedadlo se otočí, aby vás v traktoru hezky přivítalo.

-

Steyr Absolut je traktor vyrobený pro ultimátní pracovní komfort. Unikátní převodovka CVT zajišťuje skvělou výkonnost.

 

Video 

 

Fotogalerie

 


<< zpět

 


Kontakt

BISO SCHRATTENECKER, odštěpný závod

středisko Sedlec, Sedlec u Mikulova 338,
CZ - 691 21 Sedlec u Mikulova

Kontakt: +420 774 355 949, luskacova@biso.eu
NON-STOP náhradní díly: +420 606 183 360
NON-STOP servis: +420 773 747 607

Otevírací doba: po-pá 7:00 až 15:30

www.bisosedlec.cz

Nabízíme tyto značky Biso New holland Case IH Maschio gaspardo Kverneland Krone WTC Písečná Stoll Cima LaCruz Freilauber Unigreen Laverda YTO Alma Vicon McConnel Haltzenbichler Vandaele Mulching system Valtra